STYLIZACJE

5 sposobów na to, by wyglądać szczupło w grubej kurtce zimowej

snow-1147201_1280

Wielu z nas nie lubi zimowych kurtek, które są zazwyczaj grube i przez to niekorzystne dla naszej sylwetki. Puchowa kurtka dodaje optycznie kilogramów, zmienia kształt sylwetki, a czasem również jej proporcje. Jeśli jeszcze dodatkowo włożymy śniegowce i grubą czapkę, to możemy zacząć wyglądać jak wielki pluszowy miś.

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma takich sposobów, by wyglądać szczupło w puchowej kurtce, to prawda kształtuje się całkiem inaczej. Nie tylko bardzo szczupłe osoby mogą zachować dobrą sylwetką w typowo zimowych ubraniach.

5 prostych trików na to, by wyglądać szczupło w puchowej kurtce

  1. Pasek jest Twoim przyjacielem

Niektóre modele kurtek posiadają pasek w talii, który optycznie wyszczupla okolicę brzucha oraz pomaga zachować odpowiedni kształt sylwetki. Jeśli jednak Twoja kurtka go nie posiada, to nic straconego. Wystarczy, że dokupisz jakiś szerszy, typowy do talii, pasek i nałożysz go na kurtkę. Zimowe okrycia wierzchnie są stworzone z takich materiałów, że będzie się on na nich dobrze trzymał.

Kupując pasek do kurtki, zwróć uwagę przede wszystkim na jego szerokość. Musi być odpowiednia, by pasek się dobrze układał a kurtka wyglądała naturalnie. A co do koloru, to albo dopasuj go do kurtki, by wyglądało na to, że kupiłaś te dwie rzeczy już w zestawie, albo postaw na zupełnie inny kolor, odznaczający się, ale nie rzucający się bardzo w oczy.

  1. Odpowiedni krój kurtki

Konkretny model kurtki może nie pasować do każdej sylwetki. Najbardziej uniwersalnym rodzajem, w którym większość osób wygląda korzystnie jest kurtka – płaszcz posiadająca wyprofilowaną talię. Natomiast kurtka parka wygląda dobrze u wysokich osób, szczególnie z wąskimi ramionami. Kurtki bomberki mogą być noszone przez osoby ze szczupłymi nogami.

   1. Zwróć uwagę na dodatki

Zakładając jakąkolwiek puchową kurtkę, nawet najdroższą i najlepiej skrojoną, unikaj dodatkowego dodawania sobie kilogramów przez źle dobrane dodatki. Zrezygnuj z noszenia plecaka i torby na ramię, ponieważ te dwie rzeczy dodatkowo poszerzą górną część Twojej sylwetki. Zdecyduj się na torebkę noszoną w ręce lub na niewielką listonoszkę na długim pasku, zakładaną przez ramię.

   1. Dodaj sobie kilka dodatkowych centymetrów

Gdy na górze sylwetki jest „ciężko”, to dobrym rozwiązaniem bywa optyczne dodanie kilku centymetrów wzrostu. W tym celu wystarczy włożyć buty na wysokim obcasie lub koturnie, albo zawiązać włosy w wysoki kok.

   1. Materiał ma znaczenie

Osoby puszyste lub posiadające kilka nadprogramowych kilogramów powinny zrezygnować z kurtek wykonanych z materiałów ozdobionych drobnymi zdobieniami, jak delikatne kwiaty, kropki itp. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest kurtka wykonana z jednolitego, raczej ciemnego materiału lub z pionowymi paskami.

You Might Also Like