ŚLUB

Idealny pierścionek zaręczynowy – jak go znaleźć?

wedding-2540847_1280

Prawie każdy zakochany mężczyzna w pewnym momencie swojego życia zaczyna zastanawiać się, jak wybrać pierścionek, który nie tylko zachwyci jego wybrankę, ale także zagwarantuje mu, że usłyszy od niej upragnione „tak”. Wybór pierścionków zaręczynowych, jakie oferują salony jubilerskie, przyprawia jednak często o zawroty głowy. Jak w morzu ofert odnaleźć ten jedyny? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy.

Po pierwsze, kruszec

Wielu panów staje w obliczu tego dylematu: jaki pierścionek zaręczynowy? Złoty, srebrny, platynowy? Bez wątpienia najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe wykonywane są ze złota. Kruszec ten uznaje się za szlachetny i trwały – w pełni oddaje powagę sytuacji, jaką są zaręczyny, a także gwarantuje, że pierścionek przetrwa dziesiątki lat. Nie wszyscy gustują jednak w klasycznym, żółtym kolorze złota. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są pierścionki zaręczynowe z białego złota, czyli stopu złota z niklem, cynkiem, srebrem i palladem. Posiadają one wszystkie zalety tradycyjnego złota, ale barwę srebra.Znacznie droższym, ale także niezwykle wyszukanym rozwiązaniem może być pierścionek zaręczynowy z platyny. Kruszec ten jest wyjątkowo wytrzymały i piękny – wyróżnia go srebrna barwa i olśniewający blask.

Panowie, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży wydatek, powinni zainteresować się pierścionkami zaręczynowymi ze srebra. Są one równie piękne, co te wykonane z droższych materiałów. Niestety, są jednak znacznie mniej wytrzymałe. Decydując się na zakup takiego pierścionka, należy mieć świadomość, że już w ciągu kilku lat jego wygląd może znacznie się zmienić.

Po drugie, kamień

Druga, nie mniej ważna kwestia, która zaprząta myśli mężczyzn zdecydowanych, by kupić pierścionek zaręczynowy: jaki kamień wybrać? Pierścionki, które można obserwować na romantycznych filmach, niemal zawsze wyposażone są w ogromne brylanty. Większość mężczyzn nie powinna porywać się jednak na klejnoty takiej wielkości – kamień (oraz jego rozmiar) powinno się dostosować do własnych możliwości finansowych oraz do stylu życia wybranki. Jeżeli pracuje ona fizycznie, dużo ćwiczy lub podróżuje, możliwe, że duży brylant, zamiast ją cieszyć, będzie… stresował.

Przed ostatecznym wyborem warto również poznać znaczenie kamieni w pierścionku zaręczynowym i wybrać ten, który najlepiej pasuje do danego związku:

  • brylant (lub cyrkonia) symbolizuje czystość, oddanie oraz wierność;
  • szafir uznaje się za symbol silnego związku, który przetrwa wszystkie przeciwności losu;
  • rubin najczęściej kojarzony jest z namiętnością, która łączy kochanków;
  • granat symbolizuje stabilizację i harmonię;
  • ametyst to symbol szczerości.
złoty pierścionek apart

Złoty pierścionek z czerwonym oczkiem marki Apart, źródło, apart.com

Pierscionek z białego zlota z diamentami i szafirem - Apart

Pierścionek z białego złota z diamentami i szafirem – Apart, źródło: apart.com

pierscionek z zoltego zlota z brylantem - Apart

Pierścionek z żółtego złota z brylantem – Apart, źródło: apart.com

Po trzecie, idealny rozmiar

Wielu mężczyzn obawia się sytuacji, kiedy wybrany pierścionek nie zmieści się na palec ukochanej lub będzie na niego zbyt duży. Aby wybrać idealny rozmiar, można zanieść do jubilera inny pierścionek przyszłej narzeczonej i poprosić o zmierzenie go. O rozmiar można także zapytać przyjaciółkę lub rodzinę ukochanej – być może ktoś z nich będzie w stanie pomóc. Te możliwości nie wchodzą w grę? Popularną metodą jest zmierzenie obwodu palca ukochanej… podczas snu. Wystarczy obwiązać go nitką, a następnie zmierzyć jej długość przy pomocy linijki. Uzyskany wynik wystarczy jubilerowi do tego, by wybrać idealny rozmiar pierścionka.