ARTYKUŁY

Jak dobrać spodnie do figury?

jak-dobrac-spodnie-do-sylwetki-chinosy

Kobieta w spodniach od dobrych kilkudziesięciu lat nie jest już niczym dziwnym. Spodnie są wygodniejsze niż spódnice, można je ubrać właściwie na każdą okazję i z tego powodu cieszą się takim powodzeniem. Niestety rzadko która kobieta może pochwalić się figurą idealną. Dlatego dziś podpowiadamy jak dobrać spodnie do figury, żeby zatuszować jej niedoskonałości i wspaniale wyglądać w spodniach.

Jakie spodnie do figury klepsydry?

Wśród różnych typów sylwetki najbardziej klasyczna jest figura klepsydry. Panie z taką sylwetką są zbudowane proporcjonalnie, mają biodra i ramiona podobnej szerokości, a pomiędzy nimi ładnie zarysowaną talię. Dzięki temu mogą sobie pozwolić niemal na każdą stylizację. Spodnie dla klepsydry mają jedno ważne zadanie – nie mogą zepsuć tego, co dała matka natura.

Dobierając spodnie do figury klepsydry należy unikać wszelkich zakładek czy marszczeń w okolicy pasa, które zwiększałyby objętość dolnej części ciała. Nogawki powinny być dopasowane, proste lub lekko rozszerzające się na dole. Nie można jednak przesadzić z ich szerokością, by nie spowodować dysproporcji pomiędzy szerokością bioder na dołem nogawek. Kobiety klepsydry mogą nosić również spodnie rurki, ale nie mogą być one zbyt wąskie na dole, bo to mogłoby zepsuć proporcje.

Panie klepsydry często mają też problem jak dobrać jeansy. Poprzez dużą różnicę pomiędzy talią a biodrami trudno im bowiem wybrać spodnie, które będąc dobre w pasie nie będą za ciasne w biodrach. Na szczęście od kilku sezonów panuje moda na spodnie taliowane (z lekko obniżonym stanem), które choć częściowo rozwiązują ten problem.

Jakie spodnie do figury gruszki?

Panie o figurze gruszki, która charakteryzuje się masywnymi biodrami i udami, a wąską górną częścią ciała, powinny starać się dobierać spodnie w taki sposób, żeby optycznie wyrównać te dysproporcje. Muszą zatem maskować duży dół, a uwypuklać ramiona. Spodnie dla figury gruszki powinny mieć proste lub lekko rozszerzane nogawki. Ważne jest, żeby były ciemne, bo dzięki temu optycznie wysmuklają nogi.

 

spodnie-boyfriend-dla-figury-gruszki

Spodnie boyfriend są idealne dla figury gruszki, źrdóło: snobka.pl

 

Do takiej sylwetki najlepiej pasują jeansy typu boot-cut. Należy jednak pamiętać, że panie o figurze gruszki powinny unikać spodni jasnych i przecieranych. Mogą one jednak bez obaw nosić boyfriendy, których krój dla pań gruszek jest korzystny. Dobrze by było, żeby nie były to spodnie biodrówki, lecz spodnie z wysokim stanem. Unikać natomiast należy spodni rurek, które dodatkowo podkreślą duże dolne partie ciała.

Jakie spodnie do figury jabłka?

Figura jabłka ma sporo atutów, ale jeden podstawowy mankament – duży brzuszek. Gdy spojrzymy na panię o figurze jabłka zobaczymy ładne nogi, spory brzuszek i proporcjonalną górę. Dobierając spodnie do figury jabłka musimy zatem skupić na tym, żeby ten brzuszek zamaskować. Świetnie w tej roli sprawdzą się spodnie z normalnym lub wysokim stanem. Złym pomysłem jest natomiast ubranie bardzo niskich biodrówek, z których brzuch będzie się dosłownie wylewał. Panie o figurze jabłka powinny również unikać noszenia paska. Niepotrzebnie przyciąga wzrok w miejsce, które chcą ukryć.

Nogawki spodni powinny być szerokie i proste. Mogą lekko zakrywać buty, dzięki czemu optycznie wydłużą nogi i dodadzą im smukłości. Dobrym pomysłem jest również noszenie spodni w kant, który stworzy dodatkową prostą linię i optycznie wysmukli nogi.

Spodnie chinosy – dla jakiej figury?

Wyjaśniliśmy już jak dobrać spodnie do figury jabłka, gruszki czy klepsydry, a teraz wyjaśnimy jak nosić zawsze modne spodnie chinosy. Dla jakiej figury się nadają? Można powiedzieć, że właściwie dla każdej. Ich klasyczny krój, prosta, lekko zwężana nogawka oraz podwyższony stan powodują, że są one uniwersalne.

 

jak-dobrac-spodnie-do-sylwetki

Spodnie dzwony, źródło: kobieta.gazeta.pl

 

Duże znaczenie do ostatecznej stylizacji ma ich kolor oraz inne dodatki. Otóż panie o sylwetce gruszki powinny unikać najbardziej typowych, beżowych chinosów i wybierać raczej te granatowe, grafitowe czy czarne. Panie o figurze jabłka nie powinny nosić ich z paskiem oraz nie powinny wkładać bluzki do spodni. Taka stylizacja będzie dobrze wyglądać tylko wtedy, gdy mamy wąską talię. Bez obaw mogą sięgać po nią panie o figurze klepsydry.

Hit sezonu – spodnie dzwony – do jakiej figury?

Hitem ostatnich miesięcy są spodnie dzwony. Po kilkudziesięciu latach przerwy wracają do łask i można je coraz częściej spotkać nie tylko na wybiegach, ale i na ulicach polskich miast. Spodnie dzwony nie pasują jednak do każdej sylwetki. Bez obaw mogą je nosić wysokie panie o figurze modelki. Wszystkie inne natomiast powinny dobierać je dość rozważnie.

 

spodnie-chinosy

Spodnie chinosy pasują do każdej sylwetki, źródło: polki.pl

 

Spodnie dzwony będą źle wyglądać na paniach, które mają sylwetkę gruszki. Podkreślą bowiem masywne uda i nawet jeśli będą zbyt długie, to i tak nie pomogą uratować sytuacji. Zdecydowanie lepiej będą w nich wyglądać panie o sylwetce jabłka. Powinny one wybrać spodnie dzwony za długie i nosić je z butami na wysokich obcasach. Dzięki temu spodnie optycznie wydłużą im nogi, co będzie korzystne dla całej sylwetki.

Spodnie z wysokim stanem czy biodrówki?

Na koniec chcemy dodać jeszcze kilka słów na temat wyboru wysokości stanu. Otóż spodnie z obniżonym stanem, a więc biodrówki, pasują najlepiej paniom klepsydrom i to właśnie one mogą je nosić bez obaw. A dla kogo spodnie z wysokim stanem? Do jakiej figury pasują najlepiej?

Spodnie z wysokim stanem to najlepsze rozwiązanie dla pań o figurze jabłka, których największym mankamentem sylwetki jest brzuszek. Wysoki stan pozwoli ukryć tę niedoskonałość i optycznie wyszczupli sylwetkę. Należy jednak uważać, żeby nie przesadzić. Zbyt wysoki stan będzie wyglądał źle i zamiast pomóc – zaszkodzi.

Z powyższych rozważań jednoznacznie wynika, że wybierając spodnie do figury należy zacząć od rozpoznania, jaki mamy typ sylwetki. Wiedząc co jest naszym atutem, a co mankamentem, będziemy wiedzieć jak dobrać jeansy i inne spodnie, żeby podkreślić zalety i ukryć wady.

Źródło głównego obrazka: avanti24.pl

You Might Also Like