TRENDY

Jak dobrać torebkę do butów?

model-993911_1280

W szafie każdej kobiety można znaleźć wiele różnych par butów i równie dużo różnorodnych torebek. Często pojawia się jednak problem, jak dobrać torebkę do butów, żeby wyglądać dobrze i sprostać zasadom modowej etykiety. Oto nasze podpowiedzi.

 

Torebka i buty z jednej bajki

 

Jedną z naczelnych zasad, które dotyczą dobierania torebek i butów jest ta, że powinny być one z jednej bajki. Przede wszystkim dotyczy to koloru, a więc zgodnie z nią torebka i buty powinny być w jednym kolorze. Modowi ekstremiści mówią nawet, że torebka i buty powinny być wykonane z takiego samego materiału. Według nich torebki skórzane powinny być noszone wyłącznie w towarzystwie skórzanych butów, a te z materiału pasują tylko do tenisówek czy trampek.

 

Warto zwrócić również uwagę na fakturę materiału. Jeśli mamy lakierowaną, błyszczącą torebkę, to niech buty również się błyszczą. Jeśli zaś torebka jest matowa, np. zamszowa, to niech buty będą zrobione z nubuku, a nie ze skóry licowej. W ten sposób uda się zachować tak pożądaną, według miłośników modowej klasyki, jednolitość.

 

Wiele mówi się również o tym, że styl torebki i butów powinien być spójny. A zatem eleganckie szpilki nie powinny występować w towarzystwie sportowego plecaka, a delikatna kopertówka w stylizacji z trampkami. Są jednak od tych zasad pewne wyjątki.

 

fashion-1271798_1280

Jak dobrać torebkę i buty – odrobina szaleństwa nie zaszkodzi

 

Wspomniane powyżej metody doboru torebki do butów mają jedną niezaprzeczalną zasadę – są ponadczasowe i postępując zgodnie z nimi nie musimy się bać, że nagle będziemy wyglądać niemodnie. Mogą je stosować panie, które nie zawsze z uwagą śledzą trendy modowe, ale chcą wyglądać elegancko i stylowo. Strategia ta jest jednak mocno zachowawcza, dlatego wiele pań buntuje się i nie chce przestrzegać norm, które wg nich są po prostu nudne. Nie muszą się jednak martwić – dobierając torebkę do butów można również zaszaleć.

 

W tym szaleństwie jest jednak metoda. Nie chodzi o to, żeby dobierać dowolne, zupełnie przypadkowe torebki, buty i pozostałe elementu ubioru, ale o to, by dobierać je z głową. Niech więc strój pozostanie spójny stylistycznie czy kolorystycznie, a torebka i buty będą do niego widocznym dodatkiem.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do eleganckiego stroju, do którego ubieramy czarne szpilki, dobrać czerwoną torebkę. Oczywiście pod warunkiem, że kolor ten będzie pasował również do reszty ubioru. Czerwień doda każdej stylizacji charakteru i sprawi, że kobieta ją nosząca będzie wyróżniała się z tłumu.

 

Nie każdy jednak lubi wyróżniać się z tłumu. To jednak wcale nie znaczy, że nie może odrobinę zaszaleć z dobieraniem torebki i butów do reszty stroju. Wówczas można zestawić te dodatki z pozostałymi elementami stylizacji na zasadzie kontrastu, a z pewnością cały outfit będzie prezentował się doskonale.

 

Panie lubiące strategie bardziej zachowawcze, które nie lubią mocno rzucać się w oczy, mogą również spróbować zabawić się fakturą. Wcześniej wspomnieliśmy, że zgodnie z zasadami powinna być ona jednolita, ale teraz chcemy powiedzieć, że zasady są po to, aby je łamać. Można więc próbować dobierać matową torebkę do błyszczących butów i odwrotnie. Warto przy tym zachować jednak zasadę spójności kolorystycznej. Tylko wtedy takie połączenie się sprawdzi i będzie wyglądać na zamierzone, a nie na przypadkowe.

 

wizaz.pl

wizaz.pl

Dobieranie torebki do butów – uwaga na wzory!

 

Na koniec chcemy dodać jeszcze kilka słów na temat dobierania torebek i butów wzorzystych. Wszystkie powyższe zasady dotyczyły bowiem torebek gładkich. Obecnie modne są jednak torebki w rozmaite wzory – kwiaty, kraty itp. Wówczas pojawia się problem, jakie buty dobrać do torebki z wzorem.

 

Zwykle torebki wzorzyste są torebkami letnimi i mają raczej luźny, casualowy styl. W związku z tym najlepiej będą wyglądać zestawione z klasycznymi trampkami, mokasynami, czy balerinami. Mogą być one w jednym z kolorów występujących na torebce, ale doskonale sprawdzą się również białe. Można do nich dobrać również czarne buty, ale wówczas stylizacja straci letnią lekkość i może wydać się zbyt ciężka jak na wakacyjny czas.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wiecie już, jak dobierać torebkę do butów. Ciekawi jesteśmy, czy jesteście w grupie modowych klasyków, czy raczej wolicie co nieco zaszaleć?

You Might Also Like