ARTYKUŁY

Jakie buty wyszczuplają nogę?

buty wyszczuplające nogę

 

Masywne nogi: uda i łydki to bolączka wielu pań. Każda chciałaby wyglądać pięknie i przypominać modelkę z obrazka. Tymczasem rzeczywistość wcale nie jest taka różowa, a procent pań, które są zadowolone z wyglądu swoich nóg jest bardzo niewielki. Na szczęście jest na to rada – wystarczy wybrać odpowiednie buty. Ciekawi jakie buty wyszczuplają nogę?

Buty na obcasach

Najlepszym sposobem na wyszczuplenie łydek jest ubranie butów na obcasach. Słyszę już jednak, jak co poniektóra z Was jęczy, że w wysokich obcasach ciężko jest normalnie funkcjonować. Mam dla Was dobrą wiadomość – nawet jeśli chcecie znacznie wyszczuplić nogi, to wcale nie musicie chodzić na 12 cm szpilkach! Wręcz przeciwnie – cienkie szpilki mogą dać efekt odwrotny do zamierzonego. Dlaczego?

Wyobraź dobie masywny głaz, który podtrzymywany jest od spodu przez cieniutką kolumnę. A teraz pomyśl, jak wyglądałby ten głaz, gdyby leżał na solidnym, grubym fundamencie. Czujesz różnicę? Głaz się nie zmienił, ale dzięki solidniejszej podstawie wydał się zdecydowanie mniej masywny. Podobną zasadę należy stosować wybierając buty. Cieniutkie szpileczki w połączeniu z masywnymi łydkami wydają się jeszcze grubsze. Lepiej więc wybrać buty na szerszym obcasie, które będą bardziej pasować do masywniejszych łydek. Uwierz mi, naprawdę takie buty wyszczuplają nogę. Poniżej kilka propozycji:

Buty wyszczuplające nogę

buty znalezione na stronie spartoo.pl

Muszę się jeszcze rozprawić z mitem na temat wysokości obcasów. To nieprawda, że tylko wysokie obcasy pozwalają wyszczuplić nogę. Prawda jest taka, że nawet kilkucentymetrowy obcas pozwoli dodać nogom lekkości, pod warunkiem, że jego szerokość dobrana jest do masywności nogi, o czym pisałam powyżej.

Ozdoby – zapięcia, frędzelki, klamerki

Skoro już wiesz, że nogę najlepiej wyszczuplą buty na obcasach, to teraz czas na odpowiedź na pytanie: co z ozdobami. Osoby o masywnych łydkach muszą niestety zapomnieć o zapięciach wokół kostki, butach sznurowanych na łydce czy ozdobionych frędzelkami. Wszystkie te elementy przykuwają bowiem uwagę, zwiększają objętość butów, a przez to działają niekorzyść osoby, która chce wyszczuplić nogi.

Jakie buty wyszczuplają nogę w zimie?

Pewnie niejedna z Was zastanawia się teraz co z obuwiem zimowym. Czy chcąc wyszczuplić nogi można nosić sztyblety lub muszkieterki? Niestety, mam dla Was złą wiadomość, zarówno jedne, jak i drugie buty są zarezerwowane dla pań o długich i smukłych nogach. Jeśli chcecie wyszczuplić nogę to polecam Wam wysokie kozaki, z cholewką przylegającą do nogi (ale nie za ciasną!). Najlepiej żeby były one pozbawione ozdób, gdyż dzięki temu noga wyda się szczuplejsza.

zimowe buty wyszuplające noge

buty znalezione na stronie spartoo.pl

Czy kolor ma znaczenie?

Musicie wiedzieć, że chcąc wyszczuplić nogi, oprócz odpowiedniego fasonu należy również odpowiednio dobrać kolor. Najlepiej, żeby był on jak najbardziej zbliżony do koloru nóg. Jeśli wiec jest lato i chodzisz z gołymi nogami, to ubierz buty w jasnym kolorze np. nude, beż. Jeśli zaś ubierasz kolorowe rajstopy czy spodnie, to postaraj się, żeby buty były jak najbardziej zbliżone do nich kolorem. Dzięki temu but zleje się z nogą, co pozwoli Ci wydłużyć nogi o dobrych kilka centrymetrów, jednocześnie je wyszczuplając.

buty wyszczupaljące noge w kolorze nude, cielistym

buty znalezione na stronie spartoo.pl

Mam nadzieję, że już wiesz jakie buty wyszczuplają nogi. Na koniec jeszcze przypomnę najważniejsze zasady:

  • obcas, niekoniecznie wysoki i raczej masywniejszy niż cienka szpilka,
  • kozaki przylegające do łydki,
  • brak ozdób,
  • kolor dopasowany do koloru nóg, rajstop czy spodni.

Stosując się do nich możesz mieć pewność, że Twoje nogi będą wyglądały zdecydowanie szczuplej.

You Might Also Like