STYLIZACJE

Mucha czy krawat? Co wybrać?

necktie-1209416_1280

Eleganckie przyjęcie, wesele kolegi, własny ślub, konferencja, spotkanie biznesowe, to tylko niektóre okazje, na których mężczyzna powinien wyglądać elegancko. Szykując garderobę u wielu panów pojawia się dylemat – mucha czy krawat? Dziś pomogę Wam znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Krawat – klasyka i uniwersalizm

Krawat znany i popularny jest od kilkuset lat, a pierwsze ślady jego użycia sięgają pierwszych cesarzy chińskich. Ewolucji ulegał nie tylko sposób wiązania krawatów, ale i ich szerokość – aktualnie w modzie są krawaty wąskie.

Krawat jest elementem eleganckiego i klasycznego męskiego stroju i nadaje się właściwie na każdą okazję. Można wręcz powiedzieć, że gdy mężczyzna ubierze garnitur i krawat, to jest pewne, że będzie wyglądał dobrze. Mnogość kolorów i faktur dają duże pole do popisu. Dzięki nim odpowiedni krawat znajdzie dla siebie poważny mężczyzna w sile wieku, biznesowy yuppie czy maturzysta. Można wybrać klasykę, ale można i trochę poszaleć, ubierając krawat z wizerunkiem bohaterów kreskówek.

Czy jednak ten uniwersalizm krawata nie jest jednocześnie jego wadą? No bo przecież stosując się do tej zasady, można ubrać ten sam strój do biura i na własny ślub, a to chyba jednak nie jest najlepsze rozwiązanie. Krawat w klasycznym wydaniu wymaga ponadto ubrania garnituru, a obecne tendencje w modzie stawiają na nieco luźniejszy strój, także w kontaktach biznesowych. Czy zatem era krawata już minęła?

Oto klika ciekawy projektów krawatów naszych rodzimych producentów. Mamy się czym pochwalić:

Krawaty wolczanka

Krawaty Wólczanka, źródło: wolczanka.pl

 

Krawaty vistula

Krawaty Vistula, źródło: vistula.pl

Vistula wypuściła letnią kolekcję krawatów inspirowaną stylem lat 50 i 60:

krawat knit vistula

krawat Knit Vistula, źródło: vistula.pl

krawaty próchnik

Krawaty Próchnik, źródło: sklep.prochnik.pl

Mucha – nowocześnie i stylowo

Od kilku lat na salony wraca mucha. I to wraca nieco odmieniona, bo już jest nie tylko elementem pasującym do smokingu czy fraka, ale stosowana jest także w luźniejszych stylizacjach casualowych. Jest nie tylko czarna, przez co może wielu wydawała się nudna i nijaka, ale ma przeróżne wzory i kolory.

Wybierają więc ją teraz nie tylko „smutni panowie” we frakach, ale coraz częściej młodzi mężczyźni, którzy bawią się modą i nie chcą być uznani za sztywniaków. Odpowiednio dobrana mucha wygląda dobrze zarówno do białej koszuli, jak i do tej w kratę. Dobrze dobrane pozostałe elementy stroju definiują, czy stylizacja ma być nonszalancko elegancka czy też zawadiacko codzienna.

Co na to nasi czołowi producenci mody męskiej? Poniżej kilka przykładów fikuśnym męskich much 🙂

Muchy wolczanka

Muchy Wólczanka, źródło: wolczanka.pl

Muchy vistula - muchy

muchy Vistula , źródło: vistula.pl

Muchy próchnik

Muchy Próchnik, źródło: sklep.prochnik.pl

Jakość ma znaczenie

Na koniec chcę podkreślić, że niezależnie od tego, kto wygra w starciu mucha czy krawat, znaczenie ma jakość. Jeśli więc mężczyzna wybierze muchę, to niech to nie będzie mucha na gumce, ale mucha wiązana. Taka mucha, nawet jeśli będzie kolorowa i wzorzysta, to i tak będzie elegancka.

Podobnie sprawa wygląda z krawatami. O ile (mam nadzieję) żaden poważny mężczyzna nie założy krawata na gumce, o tyle powinien on zwrócić uwagę na jego kształt i rodzaj materiału, z którego jest wykonany. Jak wcześniej wspomniałam obecnie modne są krawaty wąskie, a najwyższe notowania mają od lat te wykonane z jedwabiu. Z krawatami wiąże się jeszcze temat ozdób, a więc spinek do krawata. Ale odpowiedź na pytanie czy je nosić czy nie to już temat na zupełnie osobny post.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, kto wygrywa w starciu mucha czy krawat w odniesieniu do Twojego mężczyzny. Co wybieracie? Uniwersalną elegancję z krawatem czy nowoczesność z odjechaną muchą w roli głównej?

Follow my blog with Bloglovin

You Might Also Like