ARTYKUŁY STYLIZACJE

Styl glamour w modzie

beautiful-casual-elegante-fashion-Favim.com-2886322

Styl glamour można określić w trzech słowach – luksus, elegancja i ekstrawagancja. W porównaniu do paryskiego szyku czy boho chic, jest to stylu trudny do wypracowania i powinny go wybierać osoby, które mają dobry gust i wyczucie stylu.

Styl glamour w modzie to cekiny, brokat, błyszczące tkaniny, suta biżuteria – ciężko w takich stylizacjach nie zahaczyć o kiczowatość bądź sztampę. Podobnie nie nadają się one z reguły do wszystkiego i trzeba umiejętnie je wyważyć. Jednak dobrze połączony jest tak szykowny i bogaty, że trudno nie odmówić mu dobrego smaku, a kobiety z całego świata, po prostu go kochają. Jaki jest styl glamour w modzie?

street-style-fashion-and-glamour-35272934-416-385

Styl glamour w modzie – tylko na Oskary?

Najważniejsze elementy stylu glamour jednoznacznie wskazują, że stylizacje w tym tonie najbardziej pasują jedynie na wielkie wyjścia. W końcu trudno nam wyobrazić sobie nas w pracy w sukience z cekinami czy skrzącej się od brokatu. Jednak pewne jego elementy bez trudu można przemycać do codziennych stylizacji, a nawet do firmowego dress codu. Ważny jest umiar. Mogą to być lakiery do paznokci z mieniącymi się drobinkami, spektakularne naszyjniki czy dodatki z błyszczących materiałów. Wbrew pozorom ten styl nie należy do wyzywających, a dobrze okiełznany jest pełen szyku i dobrego smaku. Mimo to jest raczej zbyt ciężki dla młodych dziewcząt czy studentek – jest zbyt luksusowy i pełen seksapilu. Lepiej będzie korespondował z pewnymi siebie kobietami w wieku średnim.

street-style-fashion-and-glamour-35273098-609-321

Jakie połączenia na co dzień

Styl glamour pięknie można łączyć z klasyką, do której pasuje wszystko. Stonowany, czarny kostium z dodatkiem brokatowych butów nie powinien nikogo razić. Podobnie sweterek ze złotą nitką, elegancki kapelusz czy piękna biżuteria, w kontraście z minimalistycznymi stylizacjami. W codziennych połączeniach warto więc stawiać jedynie na akcenty, a brokatowe sukienki i cekinowe kopertówki wybrać na imprezy i wyjścia z przyjaciółmi. Taki styl glamour nigdy nie będzie wyglądał tandetnie, a my będziemy czuć się piękne w każdej sytuacji.

Styl glamour to luksus i elegancja, którą możemy obserwować u gwiazd w starych filmach i kinie niemym. Stylizacje glamour każdej kobiecie dodadzą odrobiny szyku i pozwolą na spektakularne wejścia na wszystkich spotkaniach. Pamiętajmy, że kreacje w tym stylu to nie tylko wielkie wyjścia – odpowiednio skomponowane zestawy z delikatnymi akcentami glamour to recepta na udaną stylizację w każdej sytuacji. Warto iść złotą zasadą Coco Chanel, która zawsze mawiała, że mniej znaczy więcej. To motto dla każdej fashionistki, a w szczególności dla miłośniczek stylu glamour.

You Might Also Like