STYLIZACJE

Wiosenne obuwie dla przedszkolaka – ile par potrzebuje maluch?

adorable-1866531_1280

W najbliższych dniach większość rodziców będzie przeszukiwać sieć internetową w celu znalezienia nowych butów na wiosnę dla dziecka. Wtedy też pojawią się pytania: Jakie modele kupić? Który rodzaj obuwia jest dla przedszkolaka najlepszy? Ile par butów dziecko potrzebuje na jeden sezon?

Znalezienie odpowiedzi na powyższe pytania wcale nie jest takie proste. Tym bardziej że kupując obuwie dla dziecka, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego rodzaj, a także dostosowanie konkretnego modelu do warunków pogodowych. Źle dobrane obuwie, w którym dziecku się spoci stopa lub zmarznie to niemalże gwarancja choroby.

Przedszkolak potrzebuje tylko 4 par obuwia na sezon!

Większość rodziców, szczególnie młodych, ma tendencję do kupowania zbyt wielu ubrań i butów dla dziecka. Nie zawsze wiąże się to z rozrzutnością. Częściej jest to efektem nieumiejętności wybierania dobrych modeli, przez co zaczyna im się wydawać, że każdy typ buta będzie potrzebny. A tak naprawdę przedszkolak w wieku od 2 do 6 lat potrzebuje tylko 4 par butów na sezon. Bez względu na to, czy mówimy o chłopcu czy dziewczynce.

Obuwie na wiosnę dla przedszkolaka – dziewczynka

Wiosenna szafa z butami dla dziecka powinna być skonstruowana tak, aby nadawała się zarówno na zimniejsze dni, jak i te, którym jest już bliżej do lata niż do wiosny. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim wiązane i porządnie wykonane trzewiki, sięgające powyżej kostki, które dobrze stabilizują nogę. Idealnie sprawdzą się w chłodniejsze, zachmurzone dni wiosny. Kolejne to buty sportowe, jak np. adidasy. W tym przypadku warto zainwestować w droższy model dobrej marki, ponieważ adidasy będą używane również w niektóre dni lata, jak i jesienią, jeśli oczywiście dziecko z nich nie wyrośnie. Kolejny model to trampki sznurowane lub zapinane na rzepy. Są lżejsze i przewiewniejsze niż buty sportowe czy trzewiki, a przy tym również tańsze, dzięki czemu mogą służyć przede wszystkim w piaskownicy i na placu zabaw, gdzie dziecko najbardziej niszczy i brudzi buty. Kolejny model to półbuty przypominające baleriny, ale wiązane przy kostce. Sprawdzą się doskonale w bardzo ciepłe wiosenne dni i będą stanowić idealne buty przejściowe, używane między wiosną, a latem.

Dziewczynki mogą też czasem potrzebować butów bardziej eleganckich, które ubiorą na przykład na urodziny koleżanki z przedszkola czy Święta Wielkanocne.

Obuwie na wiosnę dla przedszkolaka – chłopczyk

W przypadku chłopca rodzaje obuwia się za bardzo nie zmienią. Pierwszą parę powinny stanowić trzewiki, drugą porządne buty sportowe, trzecią trampki a czwartą mogą być wsuwane buty lub zapinane na zamek i wykonane z przewiewnego materiału. Takie buty również posłużą jako obuwie typowo przejściowe.

Jak widać na powyższym przykładzie, dzieci nie potrzebują kilkunastu par obuwia na sezon. Wręcz przeciwnie! Wystarczą tylko 4 pary. Osobiście jestem zdania, że lepiej kupić kilka porządnych par zamiast kilkunastu tańszych. Nie tylko ze względu na trwałość takiego obuwia, ale przede wszystkim jego jakość, która bezpośrednio przekłada się na komfort chodzenia, a także ma dobry wpływ na proces kształtowania się stopy, dzięki czemu dziecko będzie po prostu zdrowsze.

You Might Also Like