STYLIZACJE TRENDY

Z czym nosić botki

40991dfb4418c85972d5083e63459d1f

Botki to buty, które pokochały miliony kobiet na całym świecie. Od wielu sezonów królują na naszych ulicach i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się odwrócić.

W tym samym czasie wiele modeli pojawiło się i przeminęło, a botkom jak dotąd udało się oprzeć chwilowym trendom. Nic w tym dziwnego – są szalenie eleganckie, wygodne, pasują do każdej okazji i można je nosić niemal cały rok. Mają tylko jedną wadę, która sprawia, że na pytanie „z czym nosić botki” nie jest wcale łatwo odpowiedzieć.

Desktop37

Botki skracają Twoje nogi!

Odetchnęłaś z ulgą? Gratulujemy! Mało która z nas ma długie nogi modelki i może nie przejmować się podobnymi niuansami. Niestety – źle dobrane botki robią naszej sylwetce wiele złego. Z komponowaniem całej stylizacji należy być więc bardzo delikatnym i ubierać się w taki sposób, aby odwrócić zły wpływ tego rodzaju obuwia na długość naszych nóg.

W jaki sposób powinnyśmy nosić botki?

Mamy dla Was 5 propozycji!

  1. Botki w tym samym kolorze co spodnie – podobieństwo barwowe sprawia, że optycznie nasze nogi wyglądają na dłuższe, niż są w rzeczywistości. W praktyce jednak ciężko uzyskać taki efekt za każdym razem. Najłatwiejsze połączenie to czarne spodnie z botkami w tym samym kolorze.

 

  1. Botki z szerszą cholewą – wybierzmy model za kostki z szerszą cholewką i nośmy z obcisłymi rurkami wpuszczonymi do środka. Ten sposób noszenia tego buta sprawia, że nasze nogi nie dostają rykoszetem i wyglądają normalnie. W tym przypadku również najlepiej by było, żeby kolorystycznie pasowały do spodni.

 

  1. Szerokie nogawki + słupek – jeśli jesteś właścicielką butów na obcasie i lubisz szerokie spodnie i dzwony, możesz nosić je nogawkę na butach. Dzięki temu Twoje nogi będą wyglądały na naprawdę długie! Uważaj jednak na porę deszczową – różnie wtedy bywa.

 

  1. Trochę ciała – botki możesz nosić również do spodni 3/4 w taki sposób, aby odsłaniały one część nogi. Dzięki temu dzielimy nogę na wiele warstw ( a nie tniemy tylko na pół), a więc długość naszych nóg nie cierpi aż tak bardzo.

Botki to wspaniałe buty na każdą okazję. Umiejętnie łączone z pozostałą częścią garderoby wyglądają naprawdę elegancko i dodają nam mnóstwo szyku. Pamiętajmy jednak o nogach i starajmy się nosić je w taki sposób, aby sobie nie zaszkodzić. W połączeniu z botkami nie wybierajmy długich spódnic i tunik, które zakryją nam część nóg. Rozsądny wybór sprawi, że będziemy prezentowały się w nich pięknie, a nasza sylwetka nie ucierpi na tym wyborze.

You Might Also Like