TRENDY

Zimowy makijaż – trendy 2017

girl-1848943_1280

Tak samo jak w modzie, tak i w makijażu, można zauważyć pewne trendy. Niektóre z nich powstają samoistnie, czyli rodzą się z upodobań zwykłych konsumentów, które z czasem zostają lekko przeobrażone. Inne są kreowane przez najlepszych wizażystów na świecie. A jeszcze inne powstają w ramach telewizji śniadaniowej…

Chyba wiecie o czym mówię? Tak, tak, o bardzo słynnym filmiku, który od niedawna krąży po sieci, a dotyczy dość specyficznych pomysłów na makijaż sylwestrowy, stworzonych przez gościa programu śniadaniowego emitowanego w telewizji TVP. Ów makijaż został okrzyknięty największą wpadką roku 2017. Swoją drogą, ciekawe czy ktoś ją pobije?

Wracając do tematu. Wzorowanie się na prawdziwych, godnych naśladowania trendach w makijażu jest bardzo dobrym posunięciem, ponieważ stanowi gwarancję tego, że będziemy wyglądać dobrze. Proszę sobie pomyśleć, co by się działo, gdybyśmy nie wyznaczali nowych trendów? Nadal nosilibyśmy niebieskie cienie do powiek i różowe odblaskowe szminki, jak miało to miejsce za czasów komuny. Zmiany w trendach są dobre, a wręcz konieczne!

Trendy w zimowym makijażu na rok 2017

W tym roku zimowy makijaż to nawiązanie do typowych kolorów zimowych z lekkim akcentem motywów karnawałowych. Co to konkretnie oznacza? Pożądane będą wszelkie odcienie szarości i srebra, biel oraz złoto. Brokaty i metaliczne tonacje to właśnie to, w co warto zainwestować. Wbrew pozorom, nie oznacza to tego, że wszelkie maty należy odstawić w kąt. Nadal matowe stonowane kolorystycznie szminki na ustach będą numerem jeden.

Brokat, srebro, złoto i metaliczny połysk dotyczy zarówno bronzerów, róży do policzków, jak i cieni do powiek.

Zimowy makijaż na rok 2017 to jednym słowem błyszczące oczy i matowe usta. Do tego naturalna cera wymodelowana dobrym bronzerem. Wargi powinny być raczej zachowane w kolorach bardzo naturalnych, jasnych i subtelnych, jak beże, odcienie jasnego różu (np. łososiowy), delikatne brązy. Kobiety, które lepiej czują się w kolorach ciemniejszych mogą postawić na matową pomadkę w kolorze ciemnego brązu lub śliwki.

Tworząc modny zimowy makijaż, nie powinniśmy zapominać o porządnym wytuszowaniu rzęs. Można je dodatkowo podkreślić ciemną kredką lub eyelinerem w płynie. Bardzo ważne jest też dodanie ciepłego koloru policzkom przy pomocy różu. Najlepiej wybrać róż wypiekany w odcieniu jasnym lub brzoskwiniowym. W zimie lepiej zrezygnować z typowo czerwonego różu, który w połączeniu ze zmarzniętym nosem i uszami może prezentować się bardzo komicznie.

You Might Also Like