SEARCH

Ból zęba na urlopie za granicą. Jak go złagodzić?

Ból zęba na urlopie za granicą. Jak go złagodzić?

Dolegliwości bólowe zębów nie są niczym przyjemnym, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się podczas urlopu. W jaki sposób można wtedy je złagodzić? Kiedy konieczna będzie wizyta u dentysty, a kiedy wystarczą domowe metody? Artykuł został napisy przy współpracy z gabinetem stomatologiczym Medent w Gliwicach – dentystagliwice.pl.

Jak zmniejszyć ryzyko bólu zęba podczas wyjazdu?

Regularne kontrole jamy ustnej to najprostszy sposób, by zapobiec pojawieniu się niespodziewanego bólu zęba.

Właśnie dlatego stan jamy ustnej najlepiej sprawdzić przed wyjazdem u swojego dentysty. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości za granicą.

Jak samodzielnie złagodzić ból zęba? Naturalne i domowe metody

Warto wiedzieć, co robić z bólem zęba na wakacjach, aby w razie potrzeby zastosować metody, które mogą przynieść szybką ulgę.

Metody łagodzenia bólu zębów:
Środki przeciwbólowe – dzięki nim można szybko zredukować dolegliwości, dlatego warto mieć przy sobie opakowanie tabletek o właściwościach przeciwbólowych. Bardzo dobrze sprawdzają się tabletki zawierające ketoprofen, ibuprofen, diklofenak czy paracetamol.
Płukanki do ust – zawierające środek jak chlorheksydyna, wyciągi z szałwii, rumianku. Pomagają w przypadku lekkich bólów, opuchlizny, obrzęków dziąseł.
Maści, żele, kremy z apteki – zawierające środki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, które łagodzą dolegliwości.
Olejki naturalne – często polecane są olejki jak kamforowy, goździkowy.
Zimne okłady – należy przykładać je do policzka, aby zredukować ból.
Tymczasowa plomba – można zastosować ją wtedy, gdy wypadnie plomba, dojdzie do złamania zęba.

Ból zęba za granicą. Gdzie udać się do dentysty?

Są jednak sytuacje, gdy ból zęba jest na tyle silny, że konieczne jest udanie się do gabinetu stomatologicznego. Dentysta może wtedy przeprowadzić leczenie, które pomoże w redukcji dolegliwości.

Niestety, koszty leczenia zębów za granicą mogą być wysokie. Właśnie dlatego zaleca się wcześniejsze wykupienie ubezpieczenia turystycznego, które pokryje takie wydatki. W razie pojawienia się bólu wystarczy kontakt z ubezpieczycielem, który wskaże, gdzie można skorzystać z pomocy dentysty, a także opłaci wizytę.

You May Also Like

Leave a Reply