SEARCH

Ubezpieczenia dla kobiet – co obejmują i dlaczego warto?

Ubezpieczenia dla kobiet – co obejmują i dlaczego warto?

Rynek ubezpieczeń to szeroka gama polis praktycznie dla każdego. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem wyróżniają się ubezpieczenia stworzone specjalnie z myślą o kobietach. Jaką ochronę oferują? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Gdzie je kupić?

Ubezpieczenia dla kobiet – czyli jakie?

Najczęściej ubezpieczamy swój samochód, dom, a także kupujemy ubezpieczenia na życie. Są to polisy, które chronią nas w nieprzewidzianych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy ma miejsce wypadek samochodowy czy kradzież mienia.

Poza tymi polisami do dyspozycji jest także szereg innych ofert, w tym także te, które powstały z myślą o kobietach. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach dla kobiet?

Specjalne ubezpieczenie dla kobiet to przede wszystkim ubezpieczenie życia i zdrowia, które zostało opracowane tak, aby zapewnić kobietom skuteczną ochronę w sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdej z nas. Polisa pozwala wtedy na pokrycie powstałych kosztów leczenia, rehabilitacji, ale również może ona obejmować dodatkowe usługi, które są przydatne kobietom.

Polisy ubezpieczeniowe dla kobiet – co obejmują?

Firmy ubezpieczeniowe, które przygotowały specjalną ofertę dla kobiet, oferują ją w różnych wariantach. Co obejmuje taka ochrona? Jakie ubezpiecznie wybrać?

Zakres ubezpieczeń dla kobiet:
– Ubezpieczenie medyczne – pozwala na uzyskanie pomocy w razie zachorowania na określone choroby, głównie choroby onkologiczne dotykające kobiet. Obejmuje świadczenie na wypadek choroby, pobytu w szpitalu, pokrywa koszty rehabilitacji.
– Ubezpieczenie NNW – polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, która pozwala na otrzymanie odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu oraz pomoc medyczną i rehabilitację.
– Prywatna opieka medyczna – ponadto ubezpieczenie może umożliwiać także uzyskanie pomocy medycznej w prywatnych placówkach lekarskich.
– Pomoc „złotej rączki” – w ramach polisy można skorzystać z usług ekspertów, którzy pomogą w naprawieniu różnych usterek w domu.
– Pomoc prawna – usługi prawne na telefon lub świadczone w innej formie, które pozwalają na uzyskanie porad prawnych.

Powyższe polisy oferowane są także w różnych wariantach, co powoduje, że można dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb.

You May Also Like

Leave a Reply