SEARCH

Figura klepsydry – co ją wyróżnia?

Figura klepsydry – co ją wyróżnia?

Typową kobiecą figurą jest klepsydra, dlatego marzy też o niej sporo kobiet. Jak prezentuje się klepsydra? : duże piersi, szczupła talia, okrągłe biodra i długie nogi. Wiele osób uważa, że tak właśnie wygląda idealna sylwetka wśród Pań.

A jaką figurę Ty posiadasz?

Powyższe wymienione cechy są dość ogólne i nie oznaczają, że istnieje tylko jedna definicja jak wygląda klepsydra. Panie posiadające figurę klepsydry, tak naprawdę mogą między sobą się mocno różnić.

Jeśli Twoje ramiona i biodra mają podobną szerokość, a talia ma wyraźne kształty i Twoje pośladki są nieco bardziej zaokrąglone – to prawdopodobnie Ty również masz figurę klepsydry.

Ludzie często myślą, że ta figura to malutki brzuch, duże piersi i długie, smukłe nogi. Natomiast w praktyce wcale tak nie musi być. Jeśli kobieta posiada nieco masywniejsze nogi nie musi to od razu znaczyć, że jej figura nie jest proporcjonalna. Identycznie sprawa wygląda jeśli chodzi o wąską talię, nie musi to od razu mówić o tym, że mając taką talię masz również płaski brzuszek.

Aby określić, czy Twoja figura jest klepsydrą, możesz użyć następującego równania: musisz podzielić obwód talii przez obwód swoich bioder. Jeśli jesteś klepsydrą, otrzymany wynik powinien zmieści się między 0,71 a 0,8. Udało Ci się uzyskać taki wynik równania? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca – zapraszamy do dalszej części wpisy. Dowiesz się jak dopasować ubiór do figury klepsydry.

Jaki ubiór dopasować mając figurę klepsydry?

Ta figura jest uważana za bardzo seksowną. Osoby z figurą klepsydry posiadają smukłe nogi, duży biust oraz zaokrąglone biodra oraz pośladki.

Poprzez to, że w figurze klepsydry kobiety mają fajne proporcje, mogą bez kłopotu założyć wiele stylizacji i wyglądać obłędnie.

Pośród znanych osób, które mają figurę klepsydry możemy wymienić: Kim Kardashian, Scarlett Johansson, Cate Blanchet jak również wszystkim dobrze znaną – Marylin Monroe. Dziś sporadycznie stosowane są takie mety, ale dawniej kobiety, aby uzyskać figurę klepsydry nosiły gorsety.

Mając figurę klepsydry będziemy wyglądać dobrze w każdym rozmiarze. Nie musisz również bać się tego, że popełnimy jakąś modową wpadkę i będziemy w jakimś stroju prezentować się kiepsko.

Zaburzone proporcje klepsydry.

Bywa i tak, że również klepsydry mogą mieć problemy z zaburzeniem proporcji. Kobiety mając figurę klepsydry, a źle odżywiając się często mogą doprowadzić do tego, że na ich ramionach i biodrach będzie zbierał się nadmiar tkanki tłuszczowej, a w efekcie końcowym talia będzie wyglądała kiepsko.

Mając zatem figurę klepsydry powinno się przyjmować produkty, które posiadają średni indeks glikemiczny.Dzięki temu zapobiegniemy dużym wahaniom poziomu cukru we krwi. Spowoduje to, że ochota na słodkie między posiłkami będzie niższa.

Jak powinno się ubierać mając figurę klepsydry?

Mając figurę klepsydry ciężko jest popełnić jakąś wpadkę modową. Nie powinnaś ślepo podążać za modą: modne w ostatnim czasie, swetry jak i bluzki typu oversive nie są dla takiego typu figury. Krój taki w pełni maskuje wąską talię pozostawiając odkryte pełniejsze biodra.

Do figury klepsydry doskonale pasować będą ubrania dopasowane: spodnie z podwyższonym stanem jak również dopasowane bluzki, które mają dekolt w kształcie litery”V”, będzie to świetny wybór na stworzenie codziennej stylizacji. Do tego zestawu dołącz krótką marynarkę i będziesz wyglądała zjawiskowo!

Jeśli jesteś klepsydrą z małym biustem możesz wybrać bluzki czy sukienki z tzw. zakładką. Dzięki takim trikom Twój biust będzie wyglądał na większy.

 

You May Also Like

Leave a Reply