SEARCH

Odpowiednie obuwie dla dzieci, które zapewni wygodę i zdrowie.

Odpowiednie obuwie dla dzieci, które zapewni wygodę i zdrowie.

 

Każdy rodzić doskonale wie, że prawidłowy rozwój stóp ich dziecka pełni ogromną rolę w zachowaniu właściwej postawy ciała oraz zachowania należytej sprawności jeśli chodzi o narządy ruchu. Dlatego już od najmłodszych lat trzeba zadbać o to, aby nasze dzieci nosiły odpowiednie obuwie, by móc ochronić ich stopy przed szeregiem różnych deformacji.

 

Obuwie profilaktyczne dla dzieci

Ważne jest, aby pamiętać, że wybierając niewłaściwe obuwie dla dziecka, możesz przyczynić się do wielu deformacji stóp. Często wpływa to również na naukę chodzenia oraz prowadzi do wielu wad postawy. W efekcie warto wybrać zdrowotne buty dziecięce, które chronią przed problemami takimi jak płaskostopie czy koślawość kolan. Obuwie profilaktyczne dla dzieci powinno mieć taki sam kształt jak stopa dziecka i wykonane z oddychających materiałów, aby uniknąć uciążliwego pocenia się.

 

Jak cechy powinny mieć buciki profilaktyczne dla dzieci?

Dzieci powinny nosić obuwie wspierające zdrowy rozwój narządu ruchu. Wybierając obuwie dla maluszka, przedszkolaka czy dziecka w wieku szkolnym, musimy pamiętać, aby było one przede wszystkim wygodne, nie krępowało ruchów, ani nie powodowało żądnych otarć. Dobrym rozwiązanie bez wątpienia są buciki emel, które zostały wykonane z miękkiego i lekkie materiału. Są również niezwykle elastyczne, co nie krępuje ruchów dziecka podczas chodzenia. Buciki Emel mają wiele różnych, ciekawych wzorów, zatem bez problemu każdy maluch znajdzie ciekawy egzemplarz dla siebie. Wszystkie buty Emel są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają stopie oddychać, zdrowo rosnąć i są dostępne w szerokiej gamie stylów. Ciekawostką jest również to, że buty Emel można bez najmniejszych kłopotów zakładać na stopę i zapinać, dzięki czemu nawet maluszek nie będzie miał problemu z założeniem obuwia na swoją stopę.

 

W jaki sposób nauczyć swoje dziecko sznurowania obuwia?

Nauka wiązania butów jest przydatna, a nawet pozwala zaoszczędzić czas. Jednak naprawdę nie jest to konieczne ponieważ obecnie dostępnych jest wiele bucików na wsuwanie, które nie wymagają sznurowania. Jednak warto by nasze dziecko wiedziało jak prawidłowo sznurować obuwie.

Trening na sucho

Nauka wiązania sznurowadeł może wydawać się zniechęcająca dla małego dziecka, ale przy odpowiednim wsparciu z strony rodzica może naprawdę nauczyć się sznurować swoje buciki.

Kiedy dziecko powinno umieć samodzielnie zawiązać buty? Nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi na tego typu pytania. Czasem już trzyletnie dziecko potrafi samodzielnie zawiązać buty, a czasem bywa tak, że dziesięciolatek nie potrafi wykonać tej czynności. Zazwyczaj zaleca się, aby dziecko zaczęło samodzielnie sznurować buty, gdy ma iść do szkoły

 

Jak więc nauczyć dziecko sznurowania butów? Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci nauczyć Twoje dziecko tej umiejętności:

 

Jak powinna wyglądać nauka wiązania obuwia u maluchów:

– Doskonałym ułatwieniem podczas nauki sznurowania bucików mogą być wierszyki.

– Fajną opcją, aby nauczyć swoje dziecko sznurowania butów, są szablony do ćwiczeń. Możemy je kupić w różnego typu sklepach, albo przygotować razem z swoją pociechą. Do takich ćwiczeń warto wykorzystać prawdziwe sznurowadła.

– Dostosuj technikę sznurowania obuwia do możliwości swojego dziecka. Istnieje wiele metod, dlatego w momencie kiedy jedna się nie sprawdzi, wybierz po prostu inną.

– Jeśli sam nie potrafisz pokazać dziecku jak prawidłowo wiązać buty, możesz zaczerpnąć wiedzę z internetu pokazując mu na przykład filmiki instruktażowe..

Samodzielne wiązanie bucików przez dziecko

Kiedy Twoje dziecko umie już sznurować wiązadła na przygotowanych przez Ciebie szablonach, możesz taki szablon zamienić na prawdziwe obuwie. Jak w prawidłowy sposób nauczyć dziecko wiązać sznurowadła na butach? Jak motywować dziecko do samodzielnego wiązania obuwia?

Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie butów na swoje stopy i jednocześnie, razem z dzieckiem, krok po kroku wiązać obuwie.

Nie należy zapominać, że nauka wiązania butów dla malucha może być skomplikowana w początkowej fazie nauki. Staraj się nie poganiać dziecka i nie karać go za to, że nie poradził sobie od razu z wiązaniem obuwia. Musisz być cierpliwy.

Ważne jest również to, aby nie wyręczać naszego malucha w sznurowaniu obuwia. Trening jest doskonały jeśli chodzi o kształtowanie umiejętności. Dajmy swojemu dziecku tyle czasu ile potrzebuje, na to aby nauczyć się sznurowania obuwia.

 

Podczas zakupu butów dla dziecka, wybierz model, który posiada sznurowadła

 

Aby wiązanie sznurowadeł było przyjemniejsze, warto zaopatrzyć się w sznurowane buty, które pokocha Twoje dziecko. Mogą to być na przykład buty sportowe w ciekawym kolorze lub z nadrukami i zdjęciami ulubionych postaci z bajek. To zapewni Twojemu dziecku dodatkową motywację.

Możesz też dokupić kolorowe sznurówki, które sprawią, że Twoje dziecko będzie chętnie wracało do sznurowania butów. Obecnie jest wiele rodzajów i kolorów sznurówek.

Najłatwiej ćwiczyć wiązanie bucików na obuwiu, które posiada szorstkie sznurówki. Wtedy sznurówki się nie ślizgają między paluszkami i wiązanie nie przynosi tyle kłopotów.

Jak powinna przebiegać prawidłowa nauka chodzenia?

Radzenie sobie z rozwojem dziecka może być sporym wyzwaniem dla rodziców. Jak wiemy każdy rodzic dla swojego dziecka pragnie wszystkiego co najlepsze, dlatego wybranie właściwego obuwia do nauki chodzenia może być sporym kłopotem. Jeśli chodzi o dziecko, które rozpoczyna naukę chodzenia to trzeba zaopatrzyć je w odpowiedni model bucików, które poprzez swoją konstrukcję nie będą krępowały ruchów stopy podczas poruszania się. Dodatkowo, prawidłowa budowa bucika pozwala na prawidłowy rozwój dziecka oraz zachowanie odpowiedniej postawy ciała.

 

Jak powinna wyglądać konstrukcja bucików do nauki chodzenia?

 

Kupując pierwszą parę butów dla dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z nauką chodzenia musimy wziąć pod uwagę czy wybrany przez Nas model zalicza się do obuwia profilaktycznego i czy:

 

– wnętrze buta oraz cholewka zostały zrobione ze skóry naturalnej,

– wkładka obuwia została wykonana ze skóry. Taka wkładka dopasowuje się w sposób indywidualny do kształtu stopy dziecka,

– wybrane przez Nas obuwie posiada specjalną podeszwę termokauczukową, która posiada  właściwości amortyzujące oraz antypoślizgowe lub czy obuwie posiada obcas Thomasa,

–  zapiętek obuwia powinien być wysoki i sztywny,

– aby dziecko mogło swobodnie ułożyć paluszki w obuwiu, musi ono posiadać szerokie czubki,

– buty powinny być zapinane na rzepy lub sznurowadła w celu dopasowania wysokości podbicia i szerokości stopy.

Kupując nowe buty, zawsze dobrze jest również sprawdzić ich wykonanie i upewnić się, że pasują do stopy dziecka tak jak powinny.

Leave a Reply