SEARCH

Zbliża się sezon na smog. Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Zbliża się sezon na smog. Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Gdy nadciąga okres jesienno-zimowy, w wielu polskich miastach i miejscowościach pojawia się niebezpieczny smog. Jak sobie z nim radzić? Podczas wychodzenia na zewnątrz warto pamiętać o ochronnej maseczce, natomiast do domu najlepiej kupić oczyszczacz powietrza. Co wybrać?

Dobry oczyszczacz powietrza – czyli jaki?

Obecnie w sklepach można znaleźć różne rodzaje oczyszczaczy powietrza, dlatego bardzo często można spotkać się z pytaniem – jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Aby wybrać odpowiednie urządzenie do oczyszczania powietrza, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

1. Wydajność Powinna być ona dopasowana do wielkości pomieszczenia. Za mały oczyszczacz nie zapewni skutecznego usuwania smogu i innych zanieczyszczeń z dużego pokoju.

2. Tryby pracy Oczyszczacz powinien oferować różne rodzaje trybów pracy, by można było dopasować go do stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz własnych potrzeb.

3. Dodatkowe funkcje Aby skuteczniej zadbać o zdrowie, oczyszczacz może być uzupełniony o dodatkowe funkcje, na przykład może być wyposażony w jonizator powietrza oraz w nawilżacz powietrza. Praktycznym dodatkiem jest też wbudowany czujnik zanieczyszczeń.

4. Filtr Warto zwrócić uwagę na rodzaj stosowanego filtra, na jego stopień filtracji oraz na koszty wymiany i zalecany okres wymiany. Niektóre oczyszczacze same informują o tym, że filtr trzeba wymienić na nowy.

5. Sposób obsługi My kobiety lubimy wygodę, dlatego doskonałym wyborem będzie oczyszczacz, który automatycznie dopasowuje swój tryb pracy do stopnia zanieczyszczeń na podstawie odczytów czujnika. Wybrane oczyszczacze mogą być też sterowane przez internet za pomocą aplikacji na smartfona.

Oczyszczacz powietrza – ile kosztuje?

Za dobry oczyszczacz powietrza oferujący szeroką gamę funkcji do wyboru należy zapłacić obecnie cenę od około 600 do ponad 1500 złotych.

You May Also Like

Leave a Reply